
Tennis kuningattaren oma kynsilakka
OPIltahan ilmesty hetki sitten Serena Williamsin kahden kynsilakan kokoelma nimeltää Serena Glam Slam (kiva nimi!). Toinen on musta krakleerauslakka, mutta sitä minulla ei ole. Ja toinen on nyt esittelyssä. Ideanahan kokoelmalla on, että ensin lakataan Simply Smash-ingillä ja päälle vedetään musta krakleerauslakka, joka halkeilee ja jättää alla olevaa lakkaa esiin.
Eli Simply Smash-ing… väriltään vihertävä ja kultainen, todella glitterinen. Ihan kivan näköinen, mut ei mun maata mullistanu. Lakka on todella helppo levittää ja kuivuu suht nopeasti. Kerroksia vaatii 3-4.
Leimasin pienet kuviot kynnelle Color Clubin Revvvolutionilla, joka oli pakko saada itselleenkin. Ystäväni tilasi tämän itselleen noin kuukausi sitten ja on meinaa mahtava kynnellä myös leimauksissa!
Sitten loppuun pieni loppukevennys… mun melkein 2-vuotias tyttäreni halusi eilen välttämättä, että hänen kynnet lakataan, joten hän hyppäs ruokapöydän ääreen ja länttäs kätensä pöytään kuten kummit ja mummokin aina tekee (eli he ovat olleet meillä kynsienlakkauksessa) ja tyttö tokas HELO KITI KYNSI! Eli Hello Kitty kynsi piti saada… Noh, minä sit aloin lakkaa kynsiä, kun isikin sanoi, että oot luvannu lakata myös Millan kynnet. Kuvat puhuu varmaan puolestaan siitä miten hän OIKEASTI halusi itse lakatut kynnet. Harvoin noin pienet malttaa tällästä… varsinkaan meidän elohopea-Milla! 😀 Kyllä mulla oli naurussa pitelemistä, mut en voinnu nauraa, kun toinen on niin vakavana ja otettu hänen kynsien lakkailusta. ;D
NOI ILMEET!!!! 😀
Sitten ihastellaan lopputulosta… leimasin peukaloihin vielä ne Hello Kittyt, jotka sit kruunas neidin mielestä kaiken.
Kommentit
^Toi Serena on kyl minusta aika uniikki (siis mä en ole nähny vastaavaa), mut joku siin oli sit sellasta, että ei se ollukaan niin makea kun kuvittelin. Makuasioitahan nää on. Oon oikeastaa aika yllättyny siitä kun en huokaillu ihastuksesta. Toki voihan sitä käydä niin, että muutaman kuukauden päästä olenkin ihan rakastunu siihen, mut tällä hetkellä en syttyny suuremmin.
Se toinen alotti aamun höpöttämällä kynsistään. 😀
Kommentit
Suloinen tyttö. Muksut on kyllä niin huippuja ja toinen selvästi halusi lakkauksen kun on niin keskittyneet ilmeetkin. 😀
Ihana Milla! 🙂 Mä olen lakannut neidin kynsiä kanssa jo parisen vuotta, mutta neidillä on nyt niin pinkki-kausi (taas vaihteeksi menossa) että on vähän tylsät sen kynnet kun aina jotain pinkkiä. Ehkä saan suostuteltua vaikka vihreät seuraavaksi.
Mummon pieni prinsessa 🙂 Ei ihan vielä kyl tarvis alkaa meikkaamaan eikä lakkaamaan kynsiä….!!!!
Mansikka: Juu, lapset on kyl niin sööttejä, kun ne haluaa olla kuin aikuiset ja kaikessa matkivat. 😀 Mun tyttö varmaa tulee omaamaan hyvät meikkaustaidot, vaikka ei opiskeliskaan alalle. 😀
Duvessa: Mäkin puhuin, et parin vuoden päästä sit lakkailen Millan kynsiä, mut hän olikin jo nyt niin halukas itse siihen. Kynsilakanpoistoainetta en vielä käytä pienen sormiin, joten saavat itsekseen kulua pois. Eix oo ihanaa kun lapsella on selkeä oma maku väreissä ja yms.? 🙂
Kristiina: Milla tulee äitiinsä… 😉
Tuo Serena lakka jäi mulla hankkimatta kun en ole varma väristä. Sulla kyllä näyttää kivalta.
Ja voi miten tohkeissaan toinen on!
^Toi Serena on kyl minusta aika uniikki (siis mä en ole nähny vastaavaa), mut joku siin oli sit sellasta, että ei se ollukaan niin makea kun kuvittelin. Makuasioitahan nää on. Oon oikeastaa aika yllättyny siitä kun en huokaillu ihastuksesta. Toki voihan sitä käydä niin, että muutaman kuukauden päästä olenkin ihan rakastunu siihen, mut tällä hetkellä en syttyny suuremmin.
Se toinen alotti aamun höpöttämällä kynsistään. 😀