
Ellit vastaa: Reittä pitkin ylennyksiin?

Ellit ovat tunnollisia, vastuuntuntoisia ja uskovat aivan muihin avuihin kuin seksiin tavoitellessaan etenemistä työelämässä ja tuloksia opinahjoissaan. Näin kertoo seksikyselyn tulos.
Työpaikoilla saattaa liikkua villejä huhuja siitä, miten sejase sai paikkansa päästämällä pomon makuuhuoneeseensa. Tai miten osastolla yksi nainen saa aina tahtonsa läpi työyhteisön palavereissa hymyilemällä ja flirttailemalla rakkaudennälkäiselle esimiehelle.Yliopistolla supistaan, miten joku ihan varmasti näki sen yhden nätin opiskelijatytön professorin kanssa kahvilla ja miten tytön arvosanat yhtäkkiä ovat lähteneet jyrkkään nousuun.
Ehei siskoset, ellien seksikysely osoittaa jotain aivan muuta. Alle neljä prosenttia vastanneista kertoo käyttäneensä seksiä apukeinona saavuttaakseen tavoitteensa.

Kysymykseen mikä oli päämärääsi ja pääsitkö tavoitteeseesi vastattiin muun muassa näin:
– Sihteerin paikka, ja kyllä pääsin.
– Tavoite oli saada mies ostamaan puutarhakalusteet, onnistui.
– Avioerossa halusin omaisuuden jakopapereihin exäni allekirjoituksen. Onnistui.
– Parempi työpaikka ja sain suuremman ylennyksen ja paremman työn kuin olin osannut kuvitellakaan.
– Parisuhteessa saadakseni kumppanin hyvälle tuulelle
– Hyvän miehen 😉
– Sain polkupyörän
Minkälaisia ajatuksia nämä tulokset sinussa herättävät? Avaa sanainen arkkusi kommentointiosiossa!
Kommentit
Huomaa että elleillä heidän aseensa on salainen, piilotettuna naisruumiin parhaaaseen suojattuun paikkaa.
Kommentit
Onhan meitä naisia moneen junaan. Itse en koskaan lähtisi rakentamaan esimerkiksi uraani seksin avulla. Katsoa saa, muttei koskea. Toki pieni viaton flirtti oikeiden ihmisten suuntaan saattaa joissain tapauksissa edistää etenemistä, mutta jos uran rakennukseen vaaditaan seksiä, niin sehän on itsensä myymistä. Ja tiedämmehän, miksi näitä naisia kutsutaan 🙂
Ihan terve trendi tuo että elämässä pääsee eteenpäin ilman seksiäkin.
Ei naiset kehtaa tunnustaa, että käyttävät miesten heikkoutta seksiin omaksi hyväkseen. Läpi historian on kauniita naisia löytynyt vanhojen, menestyneiden miesten rinnalta. Miehissä ei varmasti miellytä ulkonäkö tai fiksu käytös, vaan raha ja valta.
Puhutaan paljon seksin ostamisen kriminalisoimisesta, mutta samalla kriminalisoitaisiin suuri osa ”neuvotteluista” jokaisessa avioliitossa. Jos nainen ei saa haluamaansa, ei mieskään saa haluamaansa eli seksiä. Siinä sitten neuvotellaan (=mökötetään) muutama päivä ja kas kumma, mies taipuu.
Yhden varman tapauksen tiedän työelämästä, missä toimihenkilö varmisti työpaikkansa seksin avulla.
Huomaa että elleillä heidän aseensa on salainen, piilotettuna naisruumiin parhaaaseen suojattuun paikkaa.
Virkistä viikkoasi Annalla!
Katso tarjous